Producent pelletu drzewnego

Firma Poli Trade Polska powstała w 2006 roku. Nasze działania od początku istnienia firmy skupiały się na branży ” biomasowej ” Uznaliśmy, że wykorzystanie biomasy jako paliwa ma duże znaczenie ekologiczne w aspekcie ograniczenia emisji CO2. Spalanie biomasy w zastępstwie węgla przyczynia się w znacznym stopniu do poprawy jakości powietrza.  Odnawialność tego źródła energii i przy racjonalnym jej wykorzystaniu daje nadzieję na ograniczenie niskiej emisji w naszym kraju. Aby to było jednak możliwe konieczne jest wsparcie Państwa oraz większa świadomość całego społeczeństwa.

 

Produkcja pelletu w naszej fabryce daję nam dużą satysfakcję z faktu, że sprzedajemy produkt w 100 % ekologiczny i pochodzący z odnawialnych źródeł energii. Produkt, który ogrzeje nie tylko domy, ale również szkoły, przedszkola, szpitale, klasztory, hotele, baseny, kamienice i bloki mieszkalne. 

Nasz pellet sprzedajemy zarówno konfekcjonowany ( worki 15 kg ), jak i dostarczamy go specjalistycznym auto-silosem dla większych odbiorców. Silos posiada 4 niezależne komory ( po ok 3,5 tony ). Rozładunek odbywa się pneumatycznie bezpośrednio do zbiornika w kotłowni lub silosu usytuowanego poza budynkiem.  Zaletą tego typu rozwiązaniu jest wyeliminowanie opakowań ( worki foliowe ) oraz wygoda w eksploatacji kotłowni. Przy takim rozwiązaniu  jest ona praktycznie bezobsługowa.

Posiadane doświadczenie w produkcji pelletu pozwala nam utrzymywać ciągłość produkcji, powtarzalność jakości oraz terminową realizacją zamówień.