14.08.2023

Nowa identyfikacja wizualna marki Feniks Pellets

Nowe logo Feniks Pellets

Nadszedł czas na zmiany! Feniks Pellets przedstawia nowy wygląd marki i jej produktów.

Miło nam poinformować, że wprowadzamy duże zmiany wizualne, które obejmują nową stronę internetową, logo czyli znak słowno-graficzny identyfikujący markę oraz nowe wzornictwo opakowań naszych produktów.

Ta inicjatywa rebrandingowa jest kolejnym krokiem w rozwoju marki Feniks Pellets, która dąży do zapewnienia najlepszych produktów i doskonałej obsługi swoim klientom.

Nasza nowa strona internetowa

Nasza nowa strona internetowa to funkcjonalne i przyjazne środowisko online, które zapewnia łatwy dostęp do informacji o produktach, ich zastosowaniu, a także nowościach i promocjach. Zaktualizowana struktura strony oraz intuicyjny układ ułatwiają nawigację, umożliwiając odwiedzającym szybkie znalezienie potrzebnych informacji. Ponadto, nowe funkcje umożliwiają łatwe składanie zamówień i kontaktowanie się z obsługą klienta Feniks Pellets.

Nowe logo

Nowe logo, na które składa się sygnet oraz podpis marki Feniks Pellets są odzwierciedleniem wartości, na których opiera się firma – jakości, niezawodności i zrównoważonego podejścia do produkcji pelletu.

Logotyp marki Feniks Pellets składa się z dwóch podstawowych elementów: sygnetu oraz typograficznego przedstawienia nazwy marki. Sygnet jest syntezą wizualną kształtów litery F wpisanej w P, jako całość przedstawia nawiązanie do wznoszącego się feniksa, a także energię oraz ciepło.

Nowe logo Feniks Pellets
Logo marki Feniks Pellets


Kolory podstawowe nawiązują do czerwieni żaru oraz pomarańczy płomienia spalającego się pelletu.
Typografia poprzez zastosowanie bezszeryfowego kroju pisma z zastosowaniem zaokrągleń nawiązuje do kształtu produktu oferowanego przez markę: czystego, ekologicznego biopaliwa jakim jest pellet drzewny.Zaprojektowane w nowoczesnym stylu logo symbolizuje zaangażowanie marki w ekologię i innowacje. Nowa identyfikacja wizualna ma na celu wyróżnienie marki na rynku, przyciągając uwagę klientów i podkreślając jej pozytywne wartości.

Sygnet marki Feniks Pellets
Sygnet jest syntezą wizualną kształtów litery F wpisanej w P, przedstawia nawiązanie do wznoszącego się Feniksa.

Nowe opakowania Feniks Pellets

Zadbaliśmy również o odświeżenie opakowań naszych produktów. Teraz opakowania są nie tylko estetyczne, ale także praktyczne i funkcjonalne.

NOWE OPAKOWANIE PRODUKTU FENIKS PELLETS PREMIUM 15KG
NOWE OPAKOWANIE PRODUKTU FENIKS PELLETS PREMIUM 15KG

Nowe wzornictwo zapewnia lepszą widoczność marki i wyróżnia ją na półce, jednocześnie gwarantuje właściwą ochronę i zachowanie wysokiej jakości pelletu.

NOWE OPAKOWANIE FENIKS PELLETS GOLD 15KG FIN
NOWE OPAKOWANIE FENIKS PELLETS GOLD 15KG FIN

“Feniks Pellets z dumą przedstawia nasz nowy wizerunek marki. Nasze zmiany są wynikiem ciągłego dążenia do doskonałości i dostarczania najlepszych produktów naszym klientom. Nowa strona internetowa, logo, znak graficzny i opakowania to tylko niektóre elementy naszej wszechstronnej strategii rebrandingowej. Chcemy, aby nasi klienci mieli łatwy dostęp do informacji o naszych produktach i mogli cieszyć się z jeszcze lepszej jakości pelletu. Jest to kolejny krok w naszej misji zapewnienia komfortu i zrównoważonego ogrzewania” – mówi Jarosław Rak, Prezes Zarządu Poli Trade Polska Sp. z o.o., która jest właścicielem marki Feniks Pellets.

Za strategię komunikacji wizualnej, nową stronę i rebranding odpowiedzialna jest agencja Addvanced specjalizująca się w brandingu i kreowaniu marek oraz w komunikacji digital.