Producent pelletu drzewnego

FENIKS PREMIUM - pellet drzewny

Czym jest pellet marki „Feniks Pellet”?

Pellet to paliwo stałe, występujące w formie granulatu, przeznaczone do spalania w specjalnych piecach, kominkach lub wielkich zbiorowych instalacjach grzewczych. Jego zaletą jest to, że produkuje się go głównie z odpadów roślinnych i produktów ubocznych rolnictwa. Jest więc nie tylko naturalny, ale wykorzystuje także elementy zbędne, które w innym przypadku podlegałyby utylizacji.

W zależności od przeznaczenia i materiału bazowego pellet wytwarza się w rozmaitych odmianach, posiadających różne właściwości fizyczne. Inny używa się w elektrowniach, elektrociepłowniach, a inny w gospodarstwach domowych oraz małych kotłowniach należących do szkół, piekarni, zakładów produkcyjnych itp.

Pellet przeznaczony do użytku domowego, w specjalnych kominkach jest wytwarzany bez dodatku jakichkolwiek szkodliwych substancji. Taki właśnie pellet produkujemy w naszej fabryce. „Feniks Pellet”. Nasz pellet to produkt w 100% ekologiczny, spełnia wszystkie obowiązujące normy. Przy dużej kaloryczności, pozostawia minimum popiołu.

Jakość „Feniks Pellet” 

Jakość „Feniks Pellet” jest kontrolowana na bieżąco w pełni wyposażonym laboratorium przez odpowiednio przeszkolony personel laboratorium. Produkowany w naszej fabryce „Feniks Pellet” przeznaczony jest dla odbiorców indywidualnych jak również dla jednostek wykorzystujących kotły o większej mocy. Produkowany pellet ma średnicę 6 oraz 8 mm. Pakowany jest w worki o wadzę 15 kg jak również do opakowań typu big­bag ( 1 tona, 0,5 tony ). 

 Do produkcji pelletu FENIKS PREMIUM wykorzystujemy tylko trociny iglaste najwyższej jakości.  Dzięki technologii okorowywania drewna w tartaku przed dalszą obróbką mamy 100 % pewności, że jakość trociny którą używamy do produkcji pelletu jest powtarzalna, posiada śladową zawartość popiołu i daje gwarancje, że wyprodukowany z niej pellet będzie najwyższej klasy premium.

Standaryzacja jakości

Aby nasz pellet pozostawał najwyższej jakości utrzymujemy w zakładzie standardy nałożone przez European Pellet Council ( EPC ) potwierdzane corocznie przeprowadzonym audytem oraz wykonaniem pełnych badań produkowanego pelletu  w akredytowanym laboratorium.  Na Każdej zmianie kierownik laboratorium przeprowadza badania pelletu pod kątem wilgotności, frakcji drobnej, wytrzymałości mechanicznej, gęstości nasypowej. Parametry te muszą być zgodne z odpowiednią normą dla pelletu drzewnego klasy A1.  Przestrzeganie tych procedur daje gwarancję, że kupujecie Państwo u nas pellet najwyższej jakości, a my mamy pewność, że spełniamy Państwa oczekiwania.

ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ W NASZYM E-SKLEPIE!

 

Potwierdzeniem najwyższej jakości naszego pelletu jest systematyczne otrzymywanie certyfikatu EN PLUS A1 nr 019. 

Sprawdź nasz certyfikat:  

  1. ważne w okresie 2019-2022, 
  2. ważnych w okresie 2022-202,
Pellet w workach 15kg