Producent pelletu drzewnego

FENIKS PREMIUM - pellet drzewny

Fabryka pelletu „FENIKS PREMIUM” zaczęła powstawać w 2015 roku, a pełną moc produkcyjną osiągnęła w maju 2016 roku. Fabryka zlokalizowana jest w Niemodlinie ( woj. opolskie ). Całość produkcji, magazyn mokrej trociny oraz gotowego produktu znajduje się w 4 halach o powierzchni 2000 mkw.

 

Proces produkcyjny, począwszy od przyjęcia mokrej trociny poprzez cykl produkcyjny oraz magazynowanie gotowego pelletu oparty jest standardach EPC potwierdzony wydanym certyfikatem EN PLUS A1. Wdrożenie certyfikatu jakości EN PLUS A1 pozwala nam na bieżąco kontrolować cały cykl produkcyjny tak aby końcowy produkt spełniała wysokie wymagania jakości.

 

Jakość pelletu jest kontrolowana na bieżąco w pełni wyposażonym laboratorium przez odpowiednio przeszkolony personel ( kierownika laboratorium ).

Produkowany w naszej fabryce pellet przeznaczony jest dla odbiorców indywidualny jak również dla jednostek wykorzystujących kotły o większej mocy.

Produkowany pellet ma średnicę 6 oraz 8 mm. Pakowany jest w worki o wadzę 15 kg jak również do opakowań typu big­bag ( 1 tona, 0,5 tony ).

Wysoka wartości opałowa oraz niska zawartość popiołu powoduje, że pellet jest produktem nie tylko ekologicznym, ale może całkowicie zastąpić wykorzystanie węgla w kotłach centralnego ogrzewania.

Popiół, który powstaje podczas spalania można wykorzystać jako nawóz np. do trawników, kwiatków itp. Z jednej tony spalonego pelletu z naszej fabryki pozostaje ok 3 kg ekologicznego popiołu.

 

Dzięki nowoczesny kotłom na pellet, które posiadają sprawność pow. 91 % koszt ogrzewania jest porównywalny z kotłami węgiel kamienny, a zalety takie jak: zerowa emisja CO2, bardzo niski popiół, brak jakichkolwiek zanieczyszczeń, czyste warunki w kotłowniach, niska emisja spalin, wygodne przechowywanie przewyższają zalety pelletu.