Producent pelletu drzewnego

logo_feniks

Fabryka pelletu

„FENIKS PREMIUM”

Fabryka zaczęła powstawać w 2015 roku, a pełną moc produkcyjną osiągnęła w maju 2016 roku. Fabryka zlokalizowana jest w Niemodlinie ( woj. opolskie ). Całość produkcji, magazyn mokrej trociny oraz gotowego produktu znajduje się w 4 halach o powierzchni 2000 mkw.

Proces produkcyjny

począwszy od przyjęcia mokrej trociny poprzez cykl produkcyjny oraz magazynowanie gotowego pelletu oparty jest standardach EPC potwierdzony wydanym certyfikatem EN PLUS A1.

Feniks Pellet to najwyższa jakosć

Wysoka wartość

opałowa oraz niska zawartość popiołu powoduje, że pellet jest produktem nie tylko ekologicznym, ale może całkowicie zastąpić wykorzystanie węgla w kotłach centralnego ogrzewania.

Korzyści naszego peletu

Jakość

Proces produkcyjny, począwszy od przyjęcia mokrej trociny poprzez cykl produkcyjny oraz magazynowanie gotowego pelletu oparty jest standardach EPC potwierdzony wydanym certyfikatem EN PLUS A1

Wysoka wydajność

Wysoka wartości opałowa oraz niska zawartość popiołu powoduje, że pellet jest produktem nie tylko ekologicznym, ale może całkowicie zastąpić wykorzystanie węgla w kotłach centralnego ogrzewania.

Łatwość transportu

Produkowany pellet FENIX ma średnicę 6 oraz 8 mm. Pakowany jest w worki o wadzę 15 kg jak również do opakowań typu big­bag ( 1 tona, 0,5 tony ).

Czym jest pellet?

Pellety (z ang. kulka, tabletka, granulka) – materiał opałowy powstały ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych: trocin. Pellet konfekcjonuje się w workach 15 kg i big bagach. Pellety mają wartość opałową taką jak drewno, niską wilgotność, w czasie spalania powstaje niewielka ilość popiołu. Z tych powodów ich użycie wygodne jest w indywidualnych kotłach c.o. oraz kominkach, wyposażonych w zbiornik na pellety, dozownik i podajnik.

child theme wp